Lekcja doradztwa zawodowego z menagerem kawiarni

18 października 2023 r. w klasie VIII A w ramach lekcji doradztwa zawodowego odbyło się spotkanie z gościem specjalnym. Do klasy została zaproszona p. Jagodą Yildiz, która prowadzi działalność gospodarczą związaną z branżą gastronomiczną. Pani Jagoda prowadzi własną kawiarnię znajdującą się w Hotelu OLIMP 3 w Kołobrzegu. Pani Jagoda uświadomiła uczniom, co trzeba zrobić i jakie trzeba spełnić wymagania, żeby otworzyć własny lokal gastronomiczny. Ważne jest przede wszystkim doświadczenie w branży gastronomicznej i właściwe podejście do współpracowników.

Pani Jagoda przekazała uczniom podstawowe informacje dotyczące zakresu obowiązków menegera kawiarni. Należą do nich: zarządzanie zespołem w czasie pracy, rozwiązywanie nagłych lub kryzysowych sytuacji, kontrolowanie jakości potraw, nadzorowanie stanu technicznego lokalu, zarządzanie finansami, nadzorowanie zaopatrzenia, czy też monitorowanie trendów i działań konkurencji.

Lekcja doradztwa zawodowego wszystkim uczniom bardzo się podobała.