WIZYTA LEŚNIKÓW

21 maja odbyła się w naszej szkole akcja sadzenia drzew liściastych. Tego dnia odwiedzili nas przedstawiciele Nadleśnictwa Gościno Pan Adam Drabiuk i Krzysztof Jabłoński. Dzieci z klas 1-3 aktywnie włączyły się w akcję. Wraz z nauczycielami i leśnikami sadziły lipy na terenie zielonym przy naszej szkole. Nie było łatwo, ale pod fachowym okiem naszych gości, wszystko odbyło się sprawnie i według planu.

Bezpieczny uczeń

W dniu 21 maja w naszej szkole odbył się kolejny raz turniej "Bezpieczny uczeń". W rywalizacji wzięli udział uczniowie klas szóstych z kołobrzeskich szkół podstawowych. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała Anna Mieczkowska - Prezydent Miasta Kołobrzeg.

OBRAZY DŹWIĘKIEM MALOWANE - koncert dla przedszkolaków i klas 1-3

Dzisiaj z samego rana w radosny nastrój wprowadzili nas artyści muzycy, którzy przybyli z wieloma pięknymi utworami i instrumentami perkusyjnymi, wśród nich był bębenek baskijski, szczoteczki, tam tamy, pałeczki czy marakasy. Przy akompaniamencie pianina tworzyliśmy piękne tańczące obrazy. Bardzo aktywnie, muzycznie i wesoło rozpoczęliśmy nadchodzący tydzień.

Eksperymenty w Ia

W kwietniu pierwszaki realizowały zajęcia w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego pn. "Luźne lekcje z naukowcami - poznajemy i eksperymentujemy". W ramach zajęć dzieci poznały dokonania wielu naukowców, wśród których znaleźli się m.in. M. Kopernik, M. Skłodowska-Curie, A. Einstein, I. Newton, A. Bell czy T. Edison.

3-godzinny blok zajęć z zawodowymi żołnierzami z pobliskich jednostek wojskowych

W dniu 10.05.2024 r. w naszej szkole, w klasie IV a odbył się 3- godzinny blok zajęć z zawodowymi żołnierzami z pobliskich jednostek wojskowych. Dzieci dowiedziały się ciekawych rzeczy na temat bezpieczeństwa, zachowań w sytuacjach zagrożenia oraz jak należy udzielić pierwszej pomocy. Było super!

GANG ŚMIECIAKÓW

W dniu 7.05.2024r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie "GANG ŚMIECIAKÓW". Było promowanie postawy ekologicznej, sposoby dbania o środowisko, zasada "zero waste, promowanie zdrowego stylu życia, elementy profilaktyki uzależnień.