Wszystkie kolory świata

Nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego "Wszystkie kolory świata", którego celem jest zapoznanie dzieci z sytuacją ich rówieśników żyjących w różnych regionach świata.

W ramach akcji uczniowie będą przygotowywali charytatywne, szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich będzie miała swoją tożsamość. Dzieci wybiorą kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, określą jej kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieszczą w „akcie urodzenia”. Tu pozostaje pole dla kreatywności uczniów, a także osób im pomagających. W akcję mogą się zaangażować rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci. Dzięki tej międzypokoleniowej współpracy powstaną małe, szmaciane dzieła sztuki. Laleczki zostaną zaprezentowane podczas specjalnie zorganizowanego w szkole wydarzenia lub na aukcji internetowej, w zależności od sytuacji epidemicznej. Każdy będzie mógł zaopiekować się wybraną laleczką przekazując przy okazji darowiznę na rzecz ratowania życia dzieci. Minimalna kwota darowizny w wysokości 10 zł umożliwi zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego.

Szablon będzie można pobrać u wychowawców poszczególnych klas w dniach: 10 - 17 grudnia, natomiast gotowe lalki wraz z ich "aktem urodzenia" przynosimy do wychowawców do 28 stycznia 2022r. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie.