Konkursy, prelekcje, warsztaty

Tegoroczny Tydzień Promocji Zdrowego Stylu Życia odbywał się w dniach 18 - 22 października. Każdego dnia miały miejsce różne aktywności: konkursy, prelekcje, warsztaty, przygotowywanie przez dzieci zdrowych potraw. W PONIEDZIAŁEK odbyła się wystawa figurek owocowo-warzywnych przygotowanych przez dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz przez uczniów klas 1-3 i starszych. Dzieci wykonały pomysłowe zwierzaki i ludziki, które były podziwiane przez oglądających.

Dla uczniów klas 1-5 odbyły się warsztaty profilaktyczne nt. profilaktyki agresji i uzależnień prowadzone przez p. Joannę Dunajewską z firmy "Dialog". We WTOREK odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o zdrowiu, dla uczniów z klas 4-8. Każdą klasę reprezentowało dwóch przedstawicieli, których zadaniem było prawidłowe rozwiązanie testu wiedzy o zdrowiu, krzyżówki, uzupełnienie piramidy żywieniowej, ułożenie puzzli, oraz odgadnięcie ukrytych rzeczy znajdujących się w "pudełku zagadek”. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą, po podliczeniu punktów wyniki przedstawiają się następująco:


W kategorii klas 4-6

 • I miejsce kl. 4a - Szymon Piotrowski, Jan Janiszewski
 • II miejsce kl. 5a - Adam Krahl, Antoni Kamecki
 • III miejsce kl. 6a - Ryszard Idrian, Michał Liszewski

W kategorii klas 7-8

  • I miejsce kl. 8A - Marysia Świątkowska, Elizabet Mytko
  • II miejsce kl. 7A - Martyna Górniak, Sandra Rogalska
  • III miejsce kl. 7B - Jakub Turski, Joanna Bogdańska

ŚRODA była dniem spotkania z policjantem p. Danielem Kolasińskim, który podczas spotkania z uczniami klas 6-8 poruszył temat odpowiedzialności prawnej dzieci i młodzieży oraz profilaktyki uzależnień.

W CZWARTEK gościliśmy przedstawiciela akcji Kołobrzeskie Mięśniaki Wspierają Dzieciaki p. Dawida Rudowicza, który promował wśród uczniów klas 1-5 zdrowy styl życia i zachęcał do aktywności fizycznej.

W PIĄTEK w związku ze Światowym Dniem Mycia Rąk w przedszkolu i klasach 1-3 odbyła się prelekcja pielęgniarki, podczas której przypomniane zostały zasady codziennej higieny i prawidłowego mycia rąk, co jest szczególnie ważne w czasach pandemii.

Tego dnia zorganizowane zostały przez nauczycieli wychowania fizycznego konkurencje sportowe. Po pokonaniu toru przeszkód wyłonieni zostali zwycięzcy z poszczególnych klas:

 • 2a Michał Kotkiewicz
 • 4a Marcin Ognianov
 • 5a Oriana Dolisz
 • 6a Michał Liszewski
 • 7a Oliwier Barycki
 • 7b Filip Mikulski
 • 8a Thomas Rennie
 • 8b Kamil Kotkiewicz

Wszystkie materiały do organizacji Tygodnia Promocji Zdrowego Stylu Życia oraz przeprowadzenia konkursów zakupione zostały ze środków budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg w ramach MPPiRPA.

Relacja telewizyjna TKK z Tygodnia Promocji Zdrowego Stylu Życia: https://www.informacje.kolobrzeg.pl/14100-tydzien-promocji-zdrowego-stylu-zycia

D. Konert
D. Szostak