Wycieczka w ramach lekcji zawodoznawczych

4 października 2023 r. uczniowie klasy VIII A brali udział w wycieczce w ramach lekcji zawodoznawczych do warsztatu samochodowego, którego właścicielem jest Pan Mirosław Obremski oraz do Hotelu Mona Lisa, którego dyrektorem jest Pan Ryszard Woźniak. Celem wycieczki było poznanie zakresu zadań zawodowych mechanika samochodowego oraz aspektów prowadzenia działalności gospodarczej. Wizyta w Hotelu Mona Lisa wzbogaciła uczniów o wiedzę dotyczącą zadań i różnorodności wykonywanych zawodów w branży hotelarskiej.

Uczniowie bardzo cenią sobie lekcje doradztwa zawodowego realizowane bezpośrednio w różnych miejscach pracy i prowadzone przez osoby pracujące w danych zawodach, gdyż mogą dowiedzieć się bezpośrednio od pracowników, na czym polegają zadania zawodowe w danej branży oraz uzyskać bezcenne informacje, o których nie da się dowiedzieć tylko ze stron internetowych.