Przedwakacyjne spotkanie z ratownikami

16 czerwca gościliśmy w naszej szkole ratowników z Paramedic Kołobrzeg. Uczniowie z klas 1-3 w ramach zajęć świetlicowych mieli okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Dzieci nauczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Podczas spotkania uczniowie utrwalili numery telefonów ratunkowych oraz dowiedzieli się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką. Poznały także wyposażenie torby ratownika, dowiedziały się jak używać koca termicznego oraz do czego służy deska ortopedyczna. Ponadto obserwowały w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie oraz jak wyglądają oddechy ratownicze.

Celem przeprowadzonych zajęć przez wykwalifikowanych ratowników było przygotowanie uczniów do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.